Sizden Gelenler

Yenilikler

İnsan Kaynakları

Referanslar

 

Sizlerden gelen sorulara oluşturulan genel yanıtlar :

Müşteri Sorusu:

 

Barkod otomasyon sistemi, benim işime uygun mu?
Akademi'nin Cevabı:

 

Eğer firmanızda stok giriş-çıkışı oluyorsa ve bu giriş-çıkışların kontrolünü kolaylıkla yapmak ve işlemleri hızlandırmak istiyorsanız barkod otomasyon sistemi en uygun çözümdür. Özellikle perakende satış yapanlar için müşteri memnuniyetini arttırma gibi avantajları da vardır.

Müşteri Sorusu:

 

Barkod otomasyon sistemi işletmeme neler sağlar?
Akademi'nin Cevabı:

 

Öncelikle stok giriş ve çıkışlarının düzenli olarak yapılmasını sağladığı için işletmelerde çok sık karşılaşılan işlemlerin kontrolden çıkması problemini engeller. Kolay raporlama ve takip sağlar. Alınacak stratejik kararlarda etkendir. Durağan malların elden çıkarılıp sirkülasyonu olan ürünlere önem verilmesine olanak tanır.

Müşteri Sorusu:

 

Barkod otomasyon sistemi bileşenleri nelerdir?
Akademi'nin Cevabı:

 

Barkod otomasyon yazılımı, bilgisayar, barkod okuyucu, barkod yazıcı, perakende satış yapan yerler için yazarkasa, tartılı ürün satanlar için terazi, depo sayımları ve hareket halinde giriş-çıkış yapmaya yarayan el terminali ile bunların arasındaki bağlantı sistemini içerir.

Müşteri Sorusu:

 

Barkod otomasyon yazılımı seçerken nelere dikkat etmeliyim?
Akademi'nin Cevabı:

 

Öncelikle yazılım konusunda destek almak çok önemlidir. Ayrıca yazılımın yeniliklere ayak uydurabilecek şekilde sürekli güncelleniyor olması ve müşteri isteklerine göre geliştirilmesi önemlidir.

Müşteri Sorusu:

 

Yazarkasa alacağım, niçin online yazarkasa almalıyım?
Akademi'nin Cevabı:

 

Online sistemlerde giriş-çıkış hareketleri anında arka ofis programına gönderilerek anlık raporlar alınmasını sağlamaktadır. Offline sistemlerde ise stok durumunuzu gün sonu işleminden sonra net olarak görebilirsiniz.

Müşteri Sorusu:

 

Terazi alacağım, hangi terazi bana uygun?
Akademi'nin Cevabı:

 

Ürün çeşidine ve tipine göre çok sayıda terazi mevcuttur. Ürün çeşitlerinizi inceleyerek piyasada yaygın olarak kullanılan ve kalitesini kanıtlamış en uygun teraziyi seçmenizi ve tedarik etmenizi sağlıyoruz.

 

Müşteri Sorusu:

 

Barkod okuyucuyu hangi kriterlere göre seçmeliyim?
Akademi'nin Cevabı:

 

Okuyucu tercihlerinde barkodun baskı kalitesi, renk ve ürünün ambalajı önem teşkil eder. Kullanım sıklığı ve okuyucunun uzun ömürlü olacak şekilde sağlam bir yapıya sahip olması en önemli etkenlerdir.

 

Müşteri Sorusu:

 

CCD ve Lazer barkod okuyucular arasındaki fark nedir?
Akademi'nin Cevabı:

 

CCD barkod okuyucular ışık hüzmesi göndererek okuma yaparlar. Okunacak barkodların net bir şekilde görünmesi ve okumanın barkoda çok yakın mesafeden yapılması gerekmektedir. Lazer okuyucular ise tekli veya çoklu çizgi şeklide lazer ışığı ile okuma yaparlar. Uzak mesafeden de okuma yapılabilir. Pratikte barkod okuma performansı CCD okuyuculara göre daha iyidir.

Müşteri Sorusu:

 

Masaüstü okuyucu kullanmanın yararları nelerdir?
Akademi'nin Cevabı:

 

Eğer giriş-çıkışlarda iki elinizi birden kullanmanız gerekiyorsa (özellikle marketlerde ağır ürünlerin kasadan geçirilmesi işleminde) masaüstü barkod okuyucu kullanarak performans artışı, hız ve kolaylık sağlanır.

Müşteri Sorusu:

 

Barkod etiket yazıcısı tercihini hangi kriterlere göre yapmalıyım?
Akademi'nin Cevabı:

 

İlk planda ürün ebatlarınız ve ürüne yapıştıracağınız etiketin cinsi ve boyutları önemlidir. Örnek olarak büyük etiket basmak isterseniz barkod yazıcının istediğiniz genişlikte ve uzunlukta baskı yapabilmesi için uygun modeli seçmeniz gerekir. Burada baskı yoğunluğu da önemlidir. Tekstil işletmeleri gibi yüksek baskı kapasitesi gerektiren sektörler için endüstriyel çapta yazıcı kullanılmalıdır.

 

Müşteri Sorusu:

 

Ürün koruma sistemleri, işletmeme neler sağlar?
Akademi'nin Cevabı:

 

Ürün koruma sistemlerinin öncelikli amacı caydırıcılıktır. Kötü niyetli kişilerin ürünlerinizi çalmasına karşı önlem almış olursunuz. Günümüzde haksız kazanımlar giderek artmaktadır. Bu sistem, ürünlerin çalınmasıyla uğrayacağınız zararları kısa sürede amorti ederek rahat ve huzurlu bir şekilde işlerinizin devamını sağlayacaktır.

 

Müşteri Sorusu:

 

Güvenlik kameraları ile internet üzerinden işletmemi izleyebilir miyim?
Akademi'nin Cevabı:

 

Firmamızın yapacağı fizibilite sonucunda kurulan kamera güvenlik sistemlerinde minimum kamera ile maksimum görüş alanı elde edilmesi esastır. Kritik noktalara konulan kameralardan gelen görüntülerin kullandığımız görüntü transfer kartları ile bilgisayar sistemi üzerinden internete paylaşılması ve sizlerin de herhangi bir internet bağlantılı bilgisayardan bu görüntülere ulaşarak o an işletmenizde neler olup bittiğini görmeniz sağlanmaktadır. Dünyanın neresinde olursanız olun işletmenizi izleyebilmeniz mümkündür.

 

Müşteri Sorusu:

 

Görüntü transfer kartı ve kamera satın alırken nelere dikkat etmeliyim?
Akademi'nin Cevabı:

 

Marka çok önemlidir. Bazı ürünlerin ucuz olmasına aldanılarak kullanılması sonucu kısa zamanda tamamen görüntü kaybına neden olan ve tamir edilemeyen donanımsal hatalar ortaya çıkmaktadır. Burada kendini kanıtlamış markaların ve servis ekibinin varlığı en önemli unsurdur.

 

   
Müşteri Sorusu:

 

Sarf malzemesi tercihlerimi nelere göre yapmalıyım?
Akademi'nin Cevabı:

 

Alacağınız sarf malzemenin kaliteli hammaddeden üretilmesi ve kullanacağınız cihazın ölçülerine uygun olması en önemli unsurdur.

 

 

 

 

Akademi Barkod Otomasyon ve Güvenlik Sistemleri @ 0212 532 4 777