Sizden Gelenler | Yenilikler | İnsan Kaynakları | Referanslar                                                

   

  

  

  

  

  

  

  

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ:

 Barkod Otomasyon Yazılımı

 Barkodlu Yazarkasa

 Barkod Okuyucu

 El Terminali

 El Terminali Yazılımı

 Barkod Yazıcı

 Ribon

 Raf ve Ürün Etiketi

 Bilgisayar

 Ağ Ekipmanları

 

 

 

 

 

 

KOZMETİK BİJUTERİ HIRDAVAT NALBURİYE UYGULAMALARI

 

 

Kozmetik, bijuteri, hırdavat, nalburiye sektörlerinde barkod otomasyon sistemi; “üretilen ve alınan ürünlerin stoğa girilmesi, fiyatlanması, etiketlenmesi, ürün bilgilerinin cihazlara iletilmesi, satışların gerçekleşmesi, gün sonu işlemi ile yapılan satışların stok miktarlarından düşmesiyle kalan bakiye miktarının raporlanması” şeklinde işler. Sistem bu şekilde işledikten sonra geriye kontrol ve tedarik amacı ile, el terminali yardımıyla sayımların yapılması, stok durumu ile karşılaştırılması ve raporlanması gerekir.

    KİMLER KULLANMALI;

  • Kozmetik İmalat ve Perakendecileri

  • Bijuteri Mağazaları

  • Yapı Marketler

  • Hırdavat Toptan ve Perakendecileri

  • Elektrik - Elektronik Perakendecileri

  • Nalburlar

BARKOD SİSTEMİ EDİNMEMENİN MALİYETİ?

Etkin Olmayan Depo Organizasyonu %2 (ne kadar stok olduğunun bilinememesi, durağan mallara yapılan yatırımın maliyeti, yanlış stoklamadan doğan maliyetler)

İşgücünü Verimsiz Kullanma %1 (İşçi ücretleri, yol, yemek, sigorta gibi yan giderler)

Yanlış Fiyatlamadan Doğan Kar Kaybı %2 (alış ve satış fiyatlarındaki belirsizlik, müşteride oluşan güvensizlik, piyasa şartlarına ayak uyduramama)

Haksız Edinimlerden Doğan Kayıplar %2 (Kasa ve mal stoklarında meydana gelebilecek işletme içi ve dışı kayıplar)

Tecrübelerimiz bize gösteriyor ki, yukarıda saydığımız minimum düzeydeki kayıplar göz önüne alındığında barkod otomasyon sistemi bir harcama ve maliyet kalemi değil bir yatırımdır; maksimum 1 yılda kendini amorti eder. Minimum düzeyde hesaplanan %7’lik kar marjı (fiyatların ve kar marjlarının azaldığı günümüz rekabet piyasasında önemli hale gelen bu değer) kaybını firmanıza katmayı hedefliyoruz.

 

SİSTEM ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Öncelikle yazılım konusunda destek almak çok önemlidir. Ayrıca yazılımın yeniliklere ayak uydurabilecek şekilde sürekli güncelleniyor olması ve müşteri isteklerine göre geliştirilmesi önemlidir. Sunduğumuz Akademi Barkod Otomasyon Yazılımı, uzun yıllardır işletmelerde kullanılmaktadır ve başarısını kanıtlamıştır.

Online sistemlerde giriş-çıkış hareketleri anında arka ofis programına gönderilerek anlık raporlar alınmasını sağlamaktadır. Offline sistemlerde ise stok durumunuzu gün sonu işleminden sonra net olarak görebilirsiniz.

Okuyucu tercihlerinde barkodun baskı kalitesi, renk ve ürünün ambalajı önem teşkil eder. Kullanım sıklığı ve okuyucunun uzun ömürlü olacak şekilde sağlam bir yapıya sahip olması en önemli etkenlerdir.

Barkod yazıcı seçiminde, ilk planda ürün ebatlarınız ve ürüne yapıştıracağınız etiketin cinsi ve boyutları önemlidir. Örnek olarak büyük etiket basmak isterseniz barkod yazıcının istediğiniz genişlikte ve uzunlukta baskı yapabilmesi için uygun modeli seçmeniz gerekir. Burada baskı yoğunluğu da önemlidir. Tekstil işletmeleri gibi yüksek baskı kapasitesi gerektiren sektörler için endüstriyel çapta yazıcı kullanılmalıdır.

Alacağınız sarf malzemenin kaliteli hammaddeden üretilmesi ve kullanacağınız cihazın ölçülerine uygun olması en önemli unsurdur.

 

 

Ana Sayfa      Hakkımızda      Ürünler      Hizmetler      İletişim

 

 

Akademi Barkod Bilişim Danışmanlık ve Güvenlik Teknolojileri Dış Tic. Ltd. Şti.  © 0212 532 4 777