Sizden Gelenler | Yenilikler | İnsan Kaynakları | Referanslar                                                

  

  

  

  

  

  

  

  

 Sistem Gereksinimleri:

 Barkod Otomasyon Yazılımı

 El Terminali

 El Terminali Yazılımı

 Satış Kontrol Seti

 Barkod Okuyucu

 Barkod Yazıcı

 Bilgisayar

 Ağ Ekipmanları

 

 

 

 

 

MOBİL SAHA SICAK SATIŞ UYGULAMALARI

Mobil saha sıcak satış otomasyonu, işletmeler için, sahada satış, pazarlama, teslimat ile ilgili personelleri ile stok ve sipariş kontrolü, hızlı satış ve hizmet verme, doğru ürünü doğru noktaya teslim etme gibi faydalar sağlamaktadır.

İşletmeler, mobil saha sıcak otomasyonu ile satış cirolarında yüzde 20–50 oranında artış sağlayabiliyorlar. İlave olarak dağıtım ve teslimatta günlük yüzde 50’ ye ulaşan verim artışı, 2 katına çıkan ziyaret sayısı, hızlı ve doğru tahsilat ve doğru stok kontrolüne kavuşuyorlar.

Online mobil saha sıcak satış otomasyonu sayesinde, sahadaki personel ile merkez arasındaki veri alışverişi el terminalleri üzerinden yapılabiliyor.

Özellikle dağıtım kanalında, işletmelerin, sipariş toplama ve satış işlemlerine büyük bir hız ve doğruluk katan bu sistemler; doğru stok takibi, büyüyen satış miktarları, araç ve personel tasarrufu, ayrıntılı raporlama gibi özellikleri ile kendisine yapılan yatırım maliyetlerini işletmelere en kısa sürede geri kazandırabiliyor.

Mobil saha sıcak satış otomasyonunun başlıca avantajları şöyle sıralanabilir;

İşletmeler, müşterilerine yerinde ve hızlı servis verirler

Hızlı hizmet veren işletmelerin ciroları ve pazardaki payları artar

İşlemlerin hızlanması ile saha satış personelinin verimliliği artarak daha fazla noktaya hizmet vermesi sağlanır.

Dağıtımdaki stoklar anlık olarak takip edilerek sipariş ve satış aşamasında bilgi doğruluğu sağlanır.

Hareketlerin izlenebilir hale gelmesi sayesinde personel verimlilik takibi yapılabilir.

Müşterilerin, el terminalleri ile yapılan işlemler neticesinde satış ve dağıtım aşamasında işletmeye karşı olan güvenleri daha yüksek olacaktır.

Bu tip bir sistemle hatalar en aza indirgenerek standart iş akışları oluşur ve işleyiş standart hale gelerek tüm çalışanların sisteme uyum süreçleri kısa sürede olur.

SİSTEMİ EDİNMEMENİN MALİYETİ?

Etkin Olmayan Saha Satış Organizasyonu %10 (gecikmeler, yanlış teslimatlar, ne kadar stok olduğunun bilinememesi, durağan mallara yapılan yatırımın maliyeti, yanlış stoklamadan doğan maliyetler, prestij kaybı ve yeni pazarlara girememe)

İşgücünü Verimsiz Kullanma %5 (İşçi ücretleri, yol, yemek, sigorta gibi yan giderler)

Yanlış Fiyatlamadan Doğan Kar Kaybı %3 (alış ve satış fiyatlarındaki belirsizlik, müşteride oluşan güvensizlik, piyasa şartlarına ayak uyduramama)

Haksız Edinimlerden Doğan Kayıplar %5 (Kasa ve mal stoklarında meydana gelebilecek işletme içi ve dışı kayıplar)

Tecrübelerimiz bize gösteriyor ki, yukarıda saydığımız minimum düzeydeki kayıplar göz önüne alındığında mobil saha sıcak satış  otomasyon sistemi bir harcama ve maliyet kalemi değil bir yatırımdır; maksimum 1 yılda kendini amorti eder. Minimum düzeyde hesaplanan %23’lük kar marjı (fiyatların ve kar marjlarının azaldığı günümüz rekabet piyasasında önemli hale gelen bu değer) kaybını firmanıza katmayı hedefliyoruz.

DÖRTMEVSİM – BAŞARI ÖYKÜSÜ

Türkiye’de et ve et ürünleri sektöründe lider firmalardan biri olan Dört Mevsim Et Mamulleri San. Tic. A.Ş. 1954 yılında ticaret hayatına başlamıştır. Dört Mevsim ile tanışmamız firmanın “ileri işlem et ürünleri” üretmek için kurduğu entegre et tesisleri ile başlamıştır. Firma nihai tüketiciye direkt ulaşarak, bayi ve pazarlama ağını genişleterek sektördeki pazar payını arttırmayı hedeflemiştir.

Dört Mevsim bu atılım hamlesini yaparken firmamıza referans ile ulaşmış ve depo kontrol, mobil saha sıcak satış ile barkod otomasyon danışmanlığı firmamız tarafından verilmiştir.  Yazılım, donanım ve iş akışı ile ilgili gerekli analizlerin firma yöneticilerine sunumu yapıldıktan sonra el terminalleri ile depo stok kontrolü ve mobil saha sıcak satış otomasyonuna geçilmesine karar verilmiştir. Firmanın ihtiyacı olan özel çözümler Akademi barkod otomasyon yazılımına eklenmiştir.

Geliştirilen online sipariş yönetimi modülü ile şube veya bayilerden gelen et, et ürünleri otomatik olarak üretim birimine iletilmektedir. El terminali ile merkez depodan çıkışı yapılan ürünler plasiyer araçlarına irsaliyeleri otomatik olarak kesilmek suretiyle yüklenir. Burada firmalar tarafından verilen siparişler ile depodan çıkan miktarlar karşılaştırılır. Kontrolü yapılan ürünler araçlara yüklendikten sonra bayi ye teslimatı yapılırken yine el terminali ile okutulur. Araçlarda bulunan sıcak satış kitleri ile fatura tahsilat makbuzu gibi evraklar yazdırılır ve bayi ile yapılan tüm hareketler online olarak merkezden raporlanır.

Dolayısıyla üretici ve dağıtıcı firma olan Dört Mevsim; depo stok kontrolünü sağlamakla beraber saha da meydana gelen sıcak satış ve tahsilat hareketlerini de anlık olarak takip etmektedir.

   BU SİSTEMİ KULLANAN İŞLETMELER
 

Ana Sayfa      Hakkımızda      Ürünler      Hizmetler      İletişim

 

 

Akademi Barkod Bilişim Danışmanlık ve Güvenlik Teknolojileri Dış Tic. Ltd. Şti.  © 0212 532 4 777